poniedziałek, 10 maja 2010

Narodziny superbohatera

Troszeczkę się zapuściłam z postami. Przy zakładaniu bloga obiecałam sobie, że będę go uzupełniać co tydzień, ale ostatnio przeszkodził mi natłok spraw bieżących. Dzisiaj uzupełnienie.

Niegdyś wspomniałam czytelnikom o pewnej postaci, którą dzisiaj przedstawię dokładniej...

Protector Solar narodził się prawdopodobnie na II roku moich studiów. Wtedy to razem z koleżanką z ławki Curie (znowu Curie! Inspirująca z niej osoba, nie ma co;)) zafascynowałyśmy się hiszpańskim brzmieniem słowa oznaczającego krem przeciwsłoneczny. Jednogłośnie stwierdziłyśmy, że przypomina ono imię superbohatera. Chwyciłam więc ołówek i urealniłam nasze skojarzenie.

Dalej historia potoczyła się już sama. Ponieważ każdy superbohater musi mieć jakiegoś wroga, razem z innymi znajomymi, m. in. z Lalą, Zielarką, Porucznikiem, Bosą i Tłelfą, zaczęliśmy tworzyć całą plejadę gwiazd. Zainspirowaliśmy się hasłami ze znienawidzonego przez nas ówcześnie budownictwa. Czarnym Charakterem stał się demoniczny Abizol, który miał ciapowatego pomocnika o imieniu Papa Na Lepiku. Jak każdy Wielki Zły, Abizol musiał mieć rzeszę ślepo mu oddanych, krwiożerczych potworów, stworzyliśmy więc armię Murłat, które pozbywały się przeciwnika zabijając dechami.

Czarne charaktery, ani perypetie Protectora Solara nie zostały na razie narysowane. No, może poza zamieszczonym poniżej epizodem z kłączami kosaćca.

3 komentarze:

  1. bosa: oh i ah! protector solar ukazał się światłu dziennemu ;D własnie miałam apelować o opisanie jego historii, ale skoro nie muszę, wracam do projektu :P

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja mogę pisać scenariusz i rysować storyboard (z patyczaków bo z patyczaków, ale dam radę.
    PS: Ja poproszę na PRIV wyjaśnienie kto jest who w Twoich wpisach, bo nie wiem czy rozszyfrowuje prawidłowo pseudonimy.

    OdpowiedzUsuń