czwartek, 29 kwietnia 2010

Kur*a mac 72

Kilka zdjęć z życia architektów krajobrazu.

Uwiecznione tu zostały chwile tuż przed oddaniem projektu na konkurs. W pracy brało udział 9 osób oraz ich komputery.

Centrum sterowania światem w ryjcu w Centaurowie.

Próby czcionek przed ustaleniem ostatecznej wersji plakatu, który miał iść do druku. Później pojawiła się propozycja nazwy dla naszej grupy projektowej, zainspirowana hasłami z kartki ("Nazwijmy się 'Kur*a mac 72'!"), ale się nie przyjęła.

A to malownicza decha, którą znalazłam w ryjcu. Osoby nawiedzające pomieszczenie pokryły ją szczelnie różnymi sentencjami. Większość świadczyła o tym, że ich autorzy wcale nie chcą być tam, gdzie się właśnie znaleźli. Na zdjęciu, niestety, nie da się ich wszystkich odczytać, ale z tego, co pamiętam, napisano tam m. in.:

Ryjec - miejsce spotkań.
Precz z grafami!
Znowu tu jestem. Znowu cierpię.
Gdyby ryjec był niebem, byłbym już świętym - tyle czasu tu k***a spędzam.

I tak dalej, i tak dalej...

4 komentarze:

 1. Rumcajs: A może zrobisz jakąś mangę o tej tematyce: 9 Wspaniałych i ich Wszechmocne Komputery VS Konkursowe ZUOOO? Komputery mogłyby się przemieniać jak w Transformersach albo Janku Muzykancie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. van: huraaa moje zdjecie jest w internecie!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja pozostawię wpis bez komentarza

  OdpowiedzUsuń
 4. Miałem nie komentować, niestety obietnicę swą złamię. Jak wy, architekci krajobrazu, artyści, ludzie obeznani z grafiką w wielu odmianach, także w tych cyfrowych, możecie drukować czcionkę po to aby zmierzyć jej wysokość linijką? Czemu to ja mam pojęćie jako takie o typografii a wy nie? Czemuuuuuuuu? Ok, na pewne pytania lepiej nie poznawać odpowiedzi. Na przyszłość polecam to http://kalkulator.jednostek.pl/typografia, ewentualnie kontakt ze mną, bo wy nie wiecie jakie ja przydatne rzeczy wiem :)

  OdpowiedzUsuń