czwartek, 22 kwietnia 2010

W steeepieee szerokiiim...

Prawie wszyscy wiedzą, że rysuję. Bliżsi znajomi wiedzą, że z nudów rysuję mangi. Niektórzy wiedzą, że interesuję się siedemnastowieczną historią polską i kulturą sarmacką. Prezentuję nietypowy efekt połączenia tych pasji.

Pokazując go światłu dziennemu mam cichą nadzieję, że stanie się on zapowiedzią większego przedsięwzięcia, któe kołacze mi się w głowie od dłuższego czasu. Ale, ponieważ znam swój zapał do podobnych pomysłów, nie zdradzę więcej szczegółów, żeby nie zapeszyć.

7 komentarzy:

 1. Większy projekt? Czyli jakiś obraz Matejki w wersji mangowej? A tak ogólnie to podoba mnie się!

  OdpowiedzUsuń
 2. O i jeszcze przypomniało mi się, że kiedyś wydawnictwo, bodajże, JPF miało wypuści/wypuściło komiks autorstwa jakiegoś Japończyka zafascynowanego Polską i Polakami, traktujący o Odsieczy Wiedeńskiej. Sobieski walczył dwoma samurajskimi mieczami :) a tak baj de łej, to w październiku Studio JG, wydało pierwszy tomik Axis Powers Hetalia, warto się tym zainteresować, bo wystepuje tam Polska :)

  OdpowiedzUsuń
 3. van: Ja czekam na Małego Rycerza w wersji mangowej ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobre jest to, że w rysunkach J_S nie ma japońskiego kompleksu małych biustów. Wreszcie będzie manga z normalnymi ludźmi :E

  OdpowiedzUsuń
 5. Malanow - na Matejkę nie wpadłam, ale pomysł dobry;) Będzie do wykorzystania w bliżej nieokreślonej przyszłości...

  OdpowiedzUsuń
 6. bosa: mały rycerz! taak! ja też się domagam!

  OdpowiedzUsuń
 7. http://www.sunmanga.com/online_manga/4834-1.html to ta manga, Malanow: "To the shores of Heaven: The mysterious history of Poland".

  OdpowiedzUsuń